Yeni Umut Okulları olarak ; eğitim ve öğretimin bir süreç olduğunu, bu sürecin her basamağının sağlam temellerle inşaa edilmesi gerektiğini biliyoruz.Bu sebeple anaokulundan itibaren öğrencilerimiz bu basamakları tırmanırken onlara her konuda yardımcı olacağımızdan eminiz.

Okulumuz öğrencilerinin kendilerinde aranabilecek tüm özellikleri kazanarak farklılığını her ortamda göstermesini istiyoruz. Bize göre öğrencilerimiz eleştirel, yaratıcı ve bağımsız düşünme becerisi geliştirmeli , akademik ve kişisel bağlamda tüm potansiyellerini kullanabilmelidir.

Yeni Umut Okulları; araştırmacı ve yaratıcı güçlerini kullanabilen,kendini ifade edebilen,yaşam boyu öğrenmenin önemine inanmış,motivasyonu yüksek bireyler yetiştirmeye odaklanmıştır.Bu amaç doğrultusunda en yeni yöntem ve teknikleri kullanarak öğrencilerini gelecekte istediği hedefe ulaşan,mutlu,istediği alanda başarılı olan bireyler olarak yetiştirir.

Bizler; öğrencilerin akademik anlamda bilgi, beceri ve anlayış sahibi olmalarını istemenin yanı sıra onların iyi bir karakter sahibi olmalarını da hedeflemekteyiz.

Bu hedefleri gerçekleştirmek için özellikle ilkokul öğretmenlerimizin öğrencilerini çok iyi tanıması, onlarla birebir ilişkiler geliştirebilmesi gerektiğini düşünüyoruz.Bu sebeple ayda bir kez öğretmen-öğrenci buluşması gerçekleştiriyoruz. Böylece öğretmenlerimiz öğrencilerimizi grup dışında daha yakından tanıma fırsatı bulur.Öğrencimiz , öğretmeni ile güvene dayalı yakın ilişki kurarak birey olduğunun farkına varır.