Öğretmenler havuzda kıyasıya yarıştı

Gebze’de İlçe Spor ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde öğretmenler arasında 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen sportif müsabakaların yüzme ayağı Yeni Umut Okulları’nın havuzunda gerçekleşti. Birinciliği bayanlarda Aysun Ergin Çetinkaya, baylarda Umut Korkmaz edindi

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenler arasında çeşitli spor dallarında düzenlenen yarışma ve müsabakaların büyük kısmı sonuçlandı. Bu müsabakalarda gerek ferdi gerek takım halinde derece edinenlere ödülleri yarın (23 Kasım Cuma) akşam 19.00’da Gebze Spor Salonu’nda düzenlenecek ödül töreniyle verilecek. Gençlik Hizmetleri ve Spor Gebze İlçe Müdürlüğü ile Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğindeki müsabakalar büyük çekişmeye sahne oldu.

Yeni Umut Okulları havuzunu açtı

Yüzme yarışmaları Yeni Umut Okulları’nın havuzunda gerçekleşti. Müsabakalarda GHSİM Koordinatörü Selçuk Şahin, GMEM Okul Sporları Koordinatörü Tevfik Ünal, yine GHSİM’den yüzme antrenörü Birol Ünlü ve Yeni Umut Okulları havuz teknik personeli Mustafa Şahin görev üstlendi. Müsabakalar boyunca Özel Yeni Umut Okulları kurucu temsilcisi İsmail Yaşar ile birlikte okul yöneticileri ve öğretmenleri güzel bir ev sahipliği yaptı.

50 metre serbest stil

Yeni Umut Okulları ev sahipliği yaptığı yüzme yarışlarında derece edinen öğretmenlere sürpriz hediyeler de verecek. Yüzme yarışları bayanlar ve baylarda 50 metre mesafeli serbest stilde gerçekleşirken Gebze Bölgesi’ndeki dört ilçeden öğretmenler kulaçları derece için attı. Şu sonuçlar edinildi:

Bayanlar

 1. Aysun Ergin Çetinkaya (52.69)
 2. Aysun Demir (57.06)
 3. Fitnet Kılıç (59.62)

Erkekler

 1. Umut Korkmaz (36.63)
 2. Soner Güvendiren (37.16)
 3. Çağlayan Volkan Yıldız (37.60)

Badminton

Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası İlçeleri’nden öğretmenlerin mücadele ettiği badmintonda edinilen sonuçlar ise şöyle:

Bayanlar

 1. Ayşe Apohan
 2. Hatice Erdoğan
 3. Ceylan Serbest

Baylar

 1. Faruk Akcan
 2. Sami Atilla
 3. Mesut Ceyhun

 

Masa Tenisi

Yine Gebze Bölgesi’ndeki dört ilçeden öğretmenlerin mücadele ettiği masa tenisi turnuvasında şu sonuçlar edinildi:

Bayanlar

 1. Burçin Sayan – Gebze Anadolu Lisesi
 2. Kübra Yücel – Gebze Emlak Konutları Ortaokulu
 3. Fitnet Kılıç – Çayırova Ertuğrul Kurtoğlu MTAL

Baylar

 1. Serkan Bulut – Gebze İnönü Ortaokulu
 2. Yusuf Öztürk – Dilovası Tavşancıl Marshall MTAL
 3. Erhan Yaşar – Dilovası Özel Enka MTAL

Futbol tenisinde Kocaeli’nin beyi Gebze

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nce her yıl geleneksel olarak düzenlenen öğretmenler arası spor şenlikleri futbol tenisi turnuvasında şampiyonluğu Gebzeli öğretmenler; ikinciliği Gebze’ye 2-1 kaybeden Kartepeli öğretmenler edindi. Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri ise turnuvanın üçüncüsü oldu.

Gebze Öğretmenler Takımı; Çağlar Demirtürk, Berat Holoğlu, Ejder Arslandaş, Talat Uysal, Raşit Karakuş ve Nihat Ay’dan oluştu.

Kaynak => https://www.kocaelizirve.com//haber/sektor/ogretmenler-havuzda-kiyasiya-yaristi/168967.html

Copyright 2017 © Yeni Umut Okulları