Yeni Umut yeni dönemin startını verdi

Özel eğitimde altı yıl içinde dershanecilikten beş okullu eğitim kompleksine dönüşen Yeni Umut yeni dönemi veli toplantılarını yeni ve komplike binasında ağırlayarak başlattı

Eğitim faaliyetlerine 2012 yılında dershane olarak başlayıp önce liseye dönüşen Yeni Umut Okulları, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde kapılarını eğitime ana okulu, ilkokul, ortaokul, fen ve Anadolu liseleri ile açacak. Yenikent Mahallesi’ndeki yerinden Köşklüçeşme Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi üzerinde inşa ettiği eğitim kompleksini söz verdiği bu döneme yetiştiren Yeni Umut Okulları, her daldan öğrenci velilerini 1 ve 2 Eylül günlerinde gerçekleşen ilk veli toplantıları ve okul gezisinde ağırladı.

 

Velilerden tam puan

Okulun fiziki yapısını gezen veliler çocukları için çok doğru bir tercihte bulunduklarını kaydedip, “Yeni Umut Okulları’nı dershanecilik ve lise dönemlerinden de gerek çocuklarımızın başarılarından gerek eş dostun referansından biliyoruz. Tam donanımlı binalarında bu çıtanın daha da yükseleceğine, çocuklarımızın geleceğe dört dörtlük bir eğitimle hazırlanacağına inanıyoruz” dedi.

 

Tam kadro ağırlandılar

Veliler ilki düzenlenen ve her sınıfta ayrı gerçekleşen veli toplantılarında koordinatör ve sorumlu öğretmenler Ümit Sümer (spor), Koray Kılıç (müzik), Uğur Cengiz (drama – tiyatro), Ayşe Ezgi Kalem (psikolog), Asun Kara ve Deniz Altuntaş (rehberlik), Yasemin İpekçi (robotik kodlama), Ersin Kubilay (yabancı diller koordinatörü), Uğur Yıldız (İngilizce bölüm başkanı) ile Buse  Çevik (okul hemşiresi) tarafından bilgilendirildi. Lise Müdürü Gülcan Yaşar ile İlkokul ve Ortaokul Müdürü Zehra Ceylan’ın da eşlik ettiği veli toplantısı ve okul gezisi sonrası veliler kokteylde ağırlandı. Veliler okulun kurucu temsilcisi İsmail Yaşar ile kurucu ortaklar Canan Önal ve Yasemin Yılmaz’a Gebze’ye böylesi bir eğitim kurumu kazandırdıklarından ötürü iyi niyet dileklerini iletti.

 

“Çıtayı yükseltmeyi sürdüreceğiz”

Kurucu Temsilcisi İsmail Yaşar altı yıl önce dershanecilikle başladıkları eğitim yolculuklarını bugün ana okulundan liseye kadar beş okullu bir komplekse dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtip, “Yeni Umut Okulları’nı bu aşamaya getiren önce bizlere duyulan güven, ardından bizim bu güveni boşa çıkartmayan eğitim metodumuzdur. Bugün itibariyle havuzu, yemekhanesi, oyun alanları ve bahçesi; ilerleyen süreçte kullanıma girecek olan konferans salonu ile eğitim hizmeti verdiğimiz Gebze başta olmak üzere bölgemizde özel eğitimciliğin çıtasını fiziki yapı, teknolojik donanım ve akademik kadromuzla yükseltmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu eğitim öğretimde lider olma yolunda emin adımlarla yürüme kararlılığımızın bir göstergesidir” diye konuştu.

 

Copyright 2017 © Yeni Umut Okulları