• Telefon
    0262 721 25 28
  • Çalışma Saatleri
    07:00 - 19:00
  • Adres
    Köşklü Çeşme Mah. Yeni Bağdat Cad. No: 273 Gebze / Kocaeli

Proje Etkinkikler

Kitap Okuyorum

Sene başı belirlenen kitaplar öğrenciler ve öğretmenler tarafından okunup, her ay bir kitabın değerlendirmesi yapılmaktadır. Bu sayede etkinliğe bir kulüp havası verilerek öğrencilerin kitap okumaya başlamasını sağlamak ve iyi bir okur olmaları amaçlanmaktadır.
Etkinliğe katılan her öğrenci kitabı okumuş olur. Kitabın ne anlattığını, diğer öğrencilerin bakış açısıyla öğrendikten sonra kitap okuma konusunda belli bir bilinç edinir.
Bu etkinlik sayesinde öğrenciler;
*Kitap okuma alışkanlığı kazanır.
*Sosyalleşir.
*Yeni bakış açıları öğrenir.
*Yazarları tanır.
*Kitap kültürü kazanır.
*Okuma-anlamada kendini geliştirir, böylece soyut bir alan olan matematik dersinde de başarı elde eder.

Matematiği Seviyorum

Matematiği Seviyorum” projemizde Öğrencilere matematiksel oyunlar, drama çalışmaları, teknoloji ve matematiği birleştiren etkinlikler gibi birçok etkinlik yaptırarak matematik okuryazarlığı konusundaki becerilerin arttırıp matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmelerini amaçlamaktayız.
Bu amaç doğrultusunda öğrencilerin matematiksel okuryazarlık becerilerini geliştirerek, problem çözme sürecinde akıl yürütmelerini sağlamayı amaçlayan Tales Matematik Yarışmasına katılmalarını sağlayarak çocukların potansiyellerini keşfetmelerini sağlıyoruz.

Deneyerek Öğreniyorum

 Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programı ile uyumlu olarak yapılan deneylerde öğrenciler; işbirliği, paylaşma, araştırma, keşfetme ve yaparak yaşayarak öğrenme yeterliliklerini kazanıyor. Aynı zamanda çeşitli Web.2 araçlarını kullanarak projelerini destekliyorlar.

https://yeniumutokullari.com.tr/