• Telefon
    0262 721 25 28
  • Çalışma Saatleri
    07:00 - 19:00
  • Adres
    Köşklü Çeşme Mah. Yeni Bağdat Cad. No: 273 Gebze / Kocaeli

Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce

Evrensel çerçevede ortak dil olarak kullanılan İngilizceyi dört farklı beceriyle öğrencilerimize kazandırmayı amaçlamaktayız.Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin İngilizce konuşma, okuduğunu ve dinlediğini anlama, temel yazma becerilerini kazanma, sahip oldukları düzeye uygun dilbilgisi ve sözcükleri kullanma, kazandıkları becerileri, düzeylerine uygun olarak geliştirerek pratiğe geçirme, kültürel etkileşimlerine katkı sağlayarak kültürler arası farklılıklara farkındalık oluşturmalarına ışık tutmayı amaçlıyoruz.Dört farklı beceri edinimini sağlarken farklı düşünme becerilerinden,uygulanmış ve onaylanmış ve güncel gelişimlere uyumlu farklı bir çok öğretim tekniğinden faydalanmaktayız.Bu öğretim tekniklerini yine bir çok eğitici ve öğretici etkinliklerle desteklemekteyiz.Okuma etkinlikleri ve buna yönelik proje ve sunum çalışmaları yapmakta; telaffuz geliştirmelerine katkıda bulunmaktayız.Öğrencilerimizin dili akıcı bir şekilde kullanmaya, kendilerini özgüvenli bir şekilde ifade etmeye, araştırma yapmaya teşvik etmek amacı ile farklı etkinlik,proje ve yarışmalara yönlendirmekteyiz.

Almanca

Okulumuz bünyesinde ilkokul almanca derslerimizde dört temel beceri ile birlikte dersler işlenir. Konu anlatıldıktan ve kelimelerin telaffuzları üzerine durulduktan sonra türkçe anlamlarına bakılır. Konu ile ilgili etkinlikler eşliğinde öğretilen kelime ve yapılar pekiştirilir. Bunun yanı sıra Alman kültüründen de bahsedilir.
Daha iyi kavramak adına şarkı dinletilir veya video izletilir. Konuları destekleyici materyaller ile konu daha iyi benimsetilmeye çalışılır

https://yeniumutokullari.com.tr/